Królowa Śniegu

31 stycznia 2012

Grupa teatralno-taneczno-wokalna Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Rzeszowa pod opieką Ks. Janusza Podlaszczka w ubiegłym roku zaprezentowała bajkę pt. „Szewczyk Dratewka”, której scenarzystą, reżyserem i narratorem był pracownik naszego Domu Janek Ślączka. Przedstawienie tak bardzo spodobała się Pani Dyrektor, wszystkim Mieszkańcom i Pracownikom, że już nie mogli doczekać się kolejnego występu. Ta sama grupa bardzo utalentowanych aktorów poszerzona o większą liczbę młodzieży przyjęła zaproszenie i 27.01.2012r. Wystąpiła ponownie. Tym razem aktorzy zaprezentowali bajkę pt. „Królowa Śniegu” wg. Scenariusza Jana Ślączki, który był również reżyserem, production managerem oraz Płatkiem Śniegu. Przedstawienie oglądali nie tylko Mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Babicy, ale także reprezentacja Filii oraz ks. Józef Trzeciak. Po raz kolejny wszystkich urzekła gra aktorska dziewczynki, która wcieliła się w postać Królowej Śniegu. Mieszkańcy mówili, że za swój talent zasłużyła na Oskara.

Inne kreacje aktorskie również się bardzo wszystkim podobała. Bajka uatrakcyjniona została elementami wokalno-tanecznymi, które wzbudziły zachwyt publiczności. Niektóre sceny budziły w każdym widzu powagę, inne grozę, a jeszcze inne niepohamowany śmiech. Dekoracje i kostiumy również zostały pochwalone przez widzów.

Na największe brawa zasługuje jednak niesamowita wyobraźnia i bezinteresowne zaangażowanie w tworzenie tego typu przedsięwzięć, które przynoszą innym tak wiele radości. Mamy nadzieję, że ta wspaniała utalentowana i pełna ciekawych pomysłów grupa teatralno-taneczno-wokalna wróci do naszego Domu z kolejnym występem, na który wszyscy nie możemy się doczekać.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019