Wizytacja Ks. Biskupa w Budnku Filii

28 maja 2012

25 maja 2012 roku w Domu Pomocy Społecznej w Pstrągowej Woli gościł J.E. Ksiądz Biskup Edward Białogłowski- Biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej.
To miłe wydarzenie miało miejsce przy okazji wizytacji Księdza Biskupa w parafii Nowa Wieś Czudecka, do której także należy parafia Pstrągowa Wola.Nasze Mieszkanki i Mieszkańcy przygotowywali się do tej wizyty przez kilka dni pod opieką terapeutów. Było to zarówno przygotowanie duchowe, ale też przygotowanie domu i jego obejścia, by godnie przyjąć naszego gościa.
W bramie prowadzącej do naszego domu Księdza Biskupa powitała Starsza Pielęgniarka pani Urszula Łącka, oraz w zastępstwie pani Dyrektor pan Kierownik Marek Moskwa. Następnie nastąpiło uroczyste powitanie dostojnego gościa przez delegację Mieszkańców: panią Krysię Białas i pana Tadeusza Stachowicza, oraz Pracowników panią socjalną Katarzynę Rzepkę i opiekuna pana Wojciecha Leję.
Kolejnym punktem było nabożeństwo majowe, które Ksiądz Proboszcz Tadeusz Niziołek odprawił w towarzystwie Księdza Biskupa i Księdza Dziekana dekanatu czudeckiego Antoniego Kocoła. Po nabożeństwie przyszedł czas na program słowno-muzyczny o tematyce maryjnej przygotowany wspólnie z Mieszkańcami DPS Pstrągowa Wola przez terapeutów.
Niestety nastąpił czas pożegnań i podziękowań, które w imieniu zgromadzonych złożyli na ręce Księdza Biskupa wraz z drobnymi upominkami przygotowanymi w ramach terapii zajęciowej pan Krzysztof Naklicki i pan Jan Jarosz.Mieszkańcy domu byli bardzo zadowoleni z odwiedzin Księdza Biskupa, które na pewno długo pozostaną w ich pamięci.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019