„Sobótki” w budynku Filii w Pstrągowej Woli

29 czerwca 2012

Tradycją naszego Domu jest organizowanie „Sobótek” w budynku Filii w Pstrągowej Woli. W tym czasie odbywają się: rozgrywki sportowe, gry i zabawy, wspólne biesiadowanie przy grillu oraz rozdawanie prezentów imieninowych.
W tym roku ta impreza miała miejsce w piękny, słoneczny dzień 21. czerwca. Mieszkańcy Filii w Pstrągowej Woli nie mogli doczekać się przyjazdu gości z Babicy. Pan Jan Jarosz specjalnie z tej okazji przygotował dwa placki z truskawkami, którymi chciał poczęstować wszystkich obecnych. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00, a skończyła o godz. 16.00. W trakcie jej trwania Panie i Panowie wzięli udział w takich konkurencjach indywidualnych jak: rzuty do kosza, rzuty piłeczkami tenisowymi do celu, skoki w workach, drybling piłką nożną między pachołkami, zamiatanie piłki do pudełka, zakręcanie butelek na czas. Konkurencją drużynową było wieszanie na czas spinaczy na sznurku. Z powodu zbliżonych, rewelacyjnych wyników odbyło się wiele dogrywek.
Wszystkim najbardziej podobało się zamiatanie piłki do pudełka, ponieważ dostarczyło wiele śmiechu i zmobilizowało wszystkich do głośnego kibicowania swoim faworytom. W tej konkurencji najlepsze wyniki osiągnęli Panowie, którzy bardzo lubią wykonywać prace porządkowe, czyli: Tadeusz Stopa i Tadeusz Stachowicz.
Impreza została przerwana obiadem, po którym każda osoba obchodząca imieniny w miesiącach maju i czerwcu otrzymała upominki, po uprzednim odśpiewaniu tradycyjnego „100 lat”. Następnie wszyscy rozpoczęli biesiadowanie przy grillu, które obejmowało: jedzenie kiełbasek, wesołe rozmowy, śpiewanie popularnych piosenek, a także taniec z wytrwałymi Mieszkankami budynku Filii, Paniami: Krystyną Białas i Janiną Białowąs.Mieszkańcy budynku w Babicy przed powrotem do Domu zaprosili wszystkich na „Święto Pieczonego Ziemniaka”, które tradycyjnie odbywa się we wrześniu.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019