Przejdź do treści

Brązowy medal w Turnieju Szachowym dla Mieszkańca DPS Filii w Pstrągowej Woli.

W dniu 26 czerwca 2012 roku w Domu Pomocy Społecznej w Moczarach odbył się II Turniej Szachowy Domów Pomocy Społecznej pod nazwą „Szachowa Partyjka w Moczarach”.
W turnieju wzięło udział 25 zawodników z pięciu placówek : DPS Folusz, DPS Brzozów, DPS Krosno, DPS Babica, DPS Moczary. DPS w Babicy reprezentowali Panowie: Jerzy Jakson, Leszek Karandys i Andrzej Sęk, a Filię w Pstrągowej Woli Panowie: Zygmunt Lewandowski, oraz Tadeusz Stachowicz.
Czterech z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce. Największym sukcesem turniej zakończył się dla mieszkańca Filii w Pstrągowej Woli Pana Zygmunta Lewandowskiego, który zajął trzecie miejsce. Jedną z partii wygrał w zaledwie czterech ruchach, co było zaskoczeniem dla pozostałych uczestników. Rozgrywki były niezwykle emocjonujące, a piękna sceneria bieszczadzkich gór dodawała uroku sportowym zmaganiom. Mieszkańcy przygotowywali się do nich dużo wcześniej pod czujnym okiem terapeutów. Z Turnieju Szachowego wrócili bardzo szczęśliwi i wspólnie z innymi Mieszkańcami świętowali osiągnięty sukces, którego każdy im gratulował.
Wszyscy szachiści nie mogą doczekać się kolejnego Turnieju, który odbędzie się za rok.

Napisz do nas
Skip to content