Brązowy medal w Turnieju Szachowym dla Mieszkańca DPS Filii w Pstrągowej Woli.

29 czerwca 2012

W dniu 26 czerwca 2012 roku w Domu Pomocy Społecznej w Moczarach odbył się II Turniej Szachowy Domów Pomocy Społecznej pod nazwą „Szachowa Partyjka w Moczarach”.
W turnieju wzięło udział 25 zawodników z pięciu placówek : DPS Folusz, DPS Brzozów, DPS Krosno, DPS Babica, DPS Moczary. DPS w Babicy reprezentowali Panowie: Jerzy Jakson, Leszek Karandys i Andrzej Sęk, a Filię w Pstrągowej Woli Panowie: Zygmunt Lewandowski, oraz Tadeusz Stachowicz.
Czterech z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce. Największym sukcesem turniej zakończył się dla mieszkańca Filii w Pstrągowej Woli Pana Zygmunta Lewandowskiego, który zajął trzecie miejsce. Jedną z partii wygrał w zaledwie czterech ruchach, co było zaskoczeniem dla pozostałych uczestników. Rozgrywki były niezwykle emocjonujące, a piękna sceneria bieszczadzkich gór dodawała uroku sportowym zmaganiom. Mieszkańcy przygotowywali się do nich dużo wcześniej pod czujnym okiem terapeutów. Z Turnieju Szachowego wrócili bardzo szczęśliwi i wspólnie z innymi Mieszkańcami świętowali osiągnięty sukces, którego każdy im gratulował.
Wszyscy szachiści nie mogą doczekać się kolejnego Turnieju, który odbędzie się za rok.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019