Święto Matki Bożej Zielnej

16 sierpnia 2012

Tegoroczne święto Matki Bożej Zielnej powitało nas pochmurną pogodą. Mimo to delegacje z obydwu domów: Babicy i Filii w Pstrągowej Woli przygotowały piękne wieńce.
Wieniec z Babicy przedstawiał krzyż oklejony kaszą kukurydzianą i gryczaną oraz biblię wykonaną z kaszy jaglanej. Na ramionach krzyża zawieszony był różaniec z orzechów. Całość kompozycji uzupełniała podstawa wypleciona z pszenicy i owsa. Delegacja w składzie: Andrzej Sęk, Andrzej Papciak, Adam Swiątek i Andrzej Warchoł poświęciła wieniec w Kościele Parafialnym w Babicy.
Wieniec z Pstrągowej Woli zaprezentowany został na Gminnych Dożynkach w Pstrągowej. Grupa liczyła sześć osób: Krystyna Białas, Krzysztof Naklicki, Mariusz Piecuch, Krzysztof Guzik, Mirosław Różycki i Jan Jarosz. Wykonali oni serce z ziaren słonecznika i kłosów żyta otoczone wieńcem laurowym obsypanym ziarnami różnych kasz. Całość ustawiona była na kwiatach w kolorach flagi państwowej.
W podziękowaniu za prezentację w Przeglądzie Wieńców pan Wójt Stanisław Gierlak wręczył delegacji Domu pamiątkowy dyplom.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019