XVI Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

10 września 2012

Sobota 8 września 2012 roku była dla Mieszkańców naszego Domu niezwykle ekscytująca. To właśnie tego dnia „Caritas” diecezji rzeszowskiej zorganizował XIV Olimpiadę Niepełnosprawnych. W Olimpiadzie wzięło udział 450 zawodników z 41 zespołów zarówno z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej jak i Szkół Specjalnych czy Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych.

Mimo niesprzyjającej, deszczowo- pochmurnej pogody w dobrych humorach reprezentanci naszej placówki udali się wraz z Terapeutami na stadion „Podhalańczyk”, gdzie odbywała się impreza. Panowie Andrzej Sęk, Andrzej Bystryk, Andrzej Warchoł z DPS Babica i Pani Krystyna Białas, oraz Panowie Mariusz Piecuch i Krzysztof Guzik z Filii Pstrągowa Wola z wielkim zapałem podeszli do rozgrywek sportowych, które jak podkreślali dały im wiele satysfakcji.

Olimpiadę rozpoczęła Msza Święta, która odbyła się w kościele garnizonowym pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie. Tam życzenia wielu sportowych emocji i motywacji do działania złożyli Ksiądz Stanisław Słowik- Dyrektor „Caritas” diecezji rzeszowskiej, oraz pan Krzysztof Baran- Dyrektor Centrum dla Osób Niepełnosprawnych „Caritas” w Rzeszowie.

Następnie odbyły się emocjonujące konkurencje sportowe:

  • wyścig rzędów
  • rzut piłką lekarską ( rewelacyjny pan Bystryk)
  • skok w dal
  • rzut podkową
  • ringo
  • rzut do mini koszy.

    W trakcie rozgrywek każdy uczestnik mógł spróbować pysznej grochówki przygotowanej przez Uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, a na deser zjeść smakowitą drożdżówkę.

    Olimpiada zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, oraz wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019