XVI Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

10 września 2012

Sobota 8 września 2012 roku była dla Mieszkańców naszego Domu niezwykle ekscytująca. To właśnie tego dnia „Caritas” diecezji rzeszowskiej zorganizował XIV Olimpiadę Niepełnosprawnych. W Olimpiadzie wzięło udział 450 zawodników z 41 zespołów zarówno z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej jak i Szkół Specjalnych czy Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych.

Mimo niesprzyjającej, deszczowo- pochmurnej pogody w dobrych humorach reprezentanci naszej placówki udali się wraz z Terapeutami na stadion „Podhalańczyk”, gdzie odbywała się impreza. Panowie Andrzej Sęk, Andrzej Bystryk, Andrzej Warchoł z DPS Babica i Pani Krystyna Białas, oraz Panowie Mariusz Piecuch i Krzysztof Guzik z Filii Pstrągowa Wola z wielkim zapałem podeszli do rozgrywek sportowych, które jak podkreślali dały im wiele satysfakcji.

Olimpiadę rozpoczęła Msza Święta, która odbyła się w kościele garnizonowym pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie. Tam życzenia wielu sportowych emocji i motywacji do działania złożyli Ksiądz Stanisław Słowik- Dyrektor „Caritas” diecezji rzeszowskiej, oraz pan Krzysztof Baran- Dyrektor Centrum dla Osób Niepełnosprawnych „Caritas” w Rzeszowie.

Następnie odbyły się emocjonujące konkurencje sportowe:

  • wyścig rzędów
  • rzut piłką lekarską ( rewelacyjny pan Bystryk)
  • skok w dal
  • rzut podkową
  • ringo
  • rzut do mini koszy.

    W trakcie rozgrywek każdy uczestnik mógł spróbować pysznej grochówki przygotowanej przez Uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, a na deser zjeść smakowitą drożdżówkę.

    Olimpiada zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, oraz wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

Światowy Dzień Chorego

Bal Karnawałowy