Przejdź do treści

XIV Spartakiada DPS woj. podkarpackiego

Koniec września był dla naszych Mieszkańców czasem emocjonujących rozgrywek sportowych. 20 września 2012 roku odbyła się XIV Spartakiada Domów Pomocy Społecznej z województwa podkarpackiego.

Organizatorem imprezy był nasz zaprzyjaźniony DPS z Glinika Dolnego. W tegorocznych zawodach zorganizowanych pod patronatem Wojewody podkarpackiego wzięło udział 16 Domów Pomocy Społecznej reprezentujących 15 powiatów.

Głównym celem Spartakiady jest popularyzacja aktywności ruchowej wśród osób z niepełnosprawnością, często wykluczonych społecznie oraz pokazanie, że osoby o obniżonej sprawności mogą w pełni uczestniczyć zarówno w sporcie jak i życiu codziennym.

Do Spartakiady nasi Mieszkańcy przygotowywali się dużo wcześniej. Cierpliwie ćwiczyli konkurencje, w których zamierzali wystartować. Ciężka praca naszych Podopiecznych przyniosła efekty. Reprezentacja naszego Domu zdobyła trzy medale:

  • złoty-pan Jan Jarosz w konkurencji „rzut kulą w kręgle”

  • srebrny-pan Leszek Karandys w „biegu na 40 metrów”

  • brązowy-pan Tadeusz Stachowicz w „biegu w siedmiomilowych butach”

Ponadto pan Andrzej Sęk i pan Sebastian Brzewski zajęli czwarte miejsce w konkurencjach „bieg spętanych nóg” i „rzut kulą w kręgle”.

Zmagania sportowe dostarczyły nam wiele pozytywnych wrażeń i były niezwykle emocjonujące.

W przerwach między kolejnymi zawodami mogliśmy podziwiać występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych. Kibicowaliśmy też zawodnikom w innych dyscyplinach sportowych takich jak:

  • slalom na rowerze”

  • rzut piłką lekarską”

  • bieg w workach”.

Pod koniec Spartakiady wzięliśmy udział w konkurencji grupowej „przeciąganie liny”, a pani Dyrektor naszego Domu wzięła udział w konkurencji dla Dyrektorów- „rzucanie gumiakiem w kręgle” – dyscypliny te dostarczyły nam mnóstwo śmiechu.

Pełni pozytywnych wspomnień wraz z medalami i dyplomami, po pysznym posiłku wróciliśmy do naszych Domów.

Napisz do nas
Skip to content