Przejdź do treści

Wigilia 2012

Wigilia w naszych Domach tradycyjnie odbyła się 24 grudnia w poniedziałek. To niezwykle miłe i uroczyste wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00 w budynku Filii w Pstrągowej Woli, a o godzinie 13:00 zebraliśmy się w jadalni Domu w Babicy. Czas Świąt Bożego Narodzenia, który rozpoczyna wieczerza wigilijna jest bardzo ważny dla wszystkich Mieszkańców i Pracowników.

Już w godzinach rannych, gdy wszyscy oddali się intensywnym przygotowaniom zarówno od strony kulinarnej jak też zadbania o odpowiedni nastrój można było odczuć wspaniałą atmosferę oczekiwania.

Wigilię rozpoczął Ksiądz Proboszcz z Babicy, który poprowadził modlitwę, następnie nastąpiło przypomnienie Ewangelii wg świętego Łukasza o narodzeniu Jezusa. Gdy już opłatki zostały poświęcone pani Dyrektor powitała zaproszonych gości: Księdza Proboszcza , Księdza Kapelana, Pana Starostę i Panią Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Następnie złożyła wszystkim przybyłym życzenia świąteczne po czym nastąpiła długo oczekiwana chwila dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Szczególnym momentem tegorocznej Wigilii było przekazanie kartek świątecznych, które dla każdego Mieszkańca przygotowali studenci z Rzeszowa- stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Mieszkańcom i Mieszkankom naszych Domów ten miły podarunek sprawił wiele radości.

Po posiłku zaśpie­wano kolędy znane i nowe, któ­rych Miesz­kańcy uczyli się przez cały Adwent wraz z tera­peu­tami. W dobrych nastro­jach opusz­cza­li­śmy jadal­nię, życząc sobie wspaniałych, błogosławionych świąt.

Napisz do nas
Skip to content