Przejdź do treści

Dzień gier planszowych 2013

W trzecim i czwartym tygodniu marca w naszym Domu, a także w Filii w Pstrągowej Woli miały miejsce emocjonujące wydarzenia- Dni Gier Planszowych.
Nasi Terapeuci zaproponowali Mieszkańcom rozrywkę na wysokim poziomie. Mogliśmy się przenieść w niesamowity świat gier planszowych, który wciąga zarówno dzieci jak i dorosłych. W naszych świetlicach zagościły: „TWISTER”, „EUROBUISNESS”, „QUIZ O EUROPIE”, „RULETKA”, „SCRIBA”, „WARCABY”.
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło, a zarazem pożytecznie spędzić wolny czas. Jedni lepiej czuli się jako multimilionerzy obracający nieruchomościami, inni w skomplikowanych układach gimnastycznych w TWISTERZE, a jeszcze inni wykazali się ogromną wiedzą odpowiadając na kolejne pytania „QUIZU O EUROPIE”. Grę umilał słodki poczęstunek.
Gry mają wymiar edukacyjny, rozwijają spostrzegawczość, pamięć, zdolność koncentracji uwagi, a przed wszystkim nie męczą oczu i kręgosłupa jak wszechobecna dziś rozrywka dostępna na komputerze.
Ta forma zabawy bardzo spodobała się Mieszkańcom, dlatego myślimy już o kolejnych atrakcjach jak „Dzień Puzzli”, czy popołudnie z „QUIZEM O EUROPIE”.

Napisz do nas
Skip to content