Spartkaiada w Huwnikach 2013

24 marca 2014

W dniu 21.08.2013 r. na obiektach Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach oraz Ludowego Klubu Sportowego – Wiar odbyła się XV Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego pod patronatem Wojewody Podkarpackiego i Starosty Przemyskiego.
Oczywiście również delacja naszego Domu i Filii miała okazję uczestniczyć w tej sportowej rywalizacji. W ramach „Spartakiady”, Mieszkańcy różnych domów rywalizowali między sobą w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych.
Spartakiadę poprzedziła Msza św. w kaplicy Domu Pomocy Społecznej.
Część  sportowa odbyła się na stadionie sportowym. Dopisała piękna pogoda, nie było męczącego upału a deszcz popadał po rozegraniu konkurencji sportowych. Spartakiadę uroczyście otworzyła Wojewoda Podkarpacki Pani Małgorzata Chomycz- Śmigielska oraz Starosta Przemyski Pan Jan Paczek.
Mieszkańców- zawodników, przedstawicieli Domów oraz gości zaproszonych pobłogosławił Proboszcz parafii Rybotycze Ks. Kazimierz Jurczak i  Ojciec Ireneusz Janik z Sanktuarium Matki Bożej  w Kalwarii Pacławskiej.
W dobry nastrój uczestników spartakiady wprowadziła Kapela – Przemyskie Niedźwiadki, oraz Kapela Fidelis.
Do późnych godzin wieczornych mieszkańcy i pracownicy Domów tańczyli , bawili się przy muzyce , a czas uprzyjemniały uczestnikom smakowite posiłki przygotowane przed pracowników Domu w Huwnikach oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Fredropolu., z którego Panie wystąpiły w  pięknych strojach ludowych.
Nie mogło obyć się bez sukcesów sportowych: Pan Zygmunt z Filii zdobył drugie miejsce w konkurencji „Rzut woreczkami z piaskiem”, a cała nasza drużyna zajęła I miejsce i zdobyła złoty medal w konkurencji „Budowanie muru z drewna”. Pełni dobrych wspomnień wracaliśmy do naszych Domów po drodze wstępując jeszcze do pięknej Kalwarii Pacławskiej.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

Światowy Dzień Chorego

Bal Karnawałowy