Spartkaiada w Huwnikach 2013

24 marca 2014

W dniu 21.08.2013 r. na obiektach Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach oraz Ludowego Klubu Sportowego – Wiar odbyła się XV Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego pod patronatem Wojewody Podkarpackiego i Starosty Przemyskiego.
Oczywiście również delacja naszego Domu i Filii miała okazję uczestniczyć w tej sportowej rywalizacji. W ramach „Spartakiady”, Mieszkańcy różnych domów rywalizowali między sobą w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych.
Spartakiadę poprzedziła Msza św. w kaplicy Domu Pomocy Społecznej.
Część  sportowa odbyła się na stadionie sportowym. Dopisała piękna pogoda, nie było męczącego upału a deszcz popadał po rozegraniu konkurencji sportowych. Spartakiadę uroczyście otworzyła Wojewoda Podkarpacki Pani Małgorzata Chomycz- Śmigielska oraz Starosta Przemyski Pan Jan Paczek.
Mieszkańców- zawodników, przedstawicieli Domów oraz gości zaproszonych pobłogosławił Proboszcz parafii Rybotycze Ks. Kazimierz Jurczak i  Ojciec Ireneusz Janik z Sanktuarium Matki Bożej  w Kalwarii Pacławskiej.
W dobry nastrój uczestników spartakiady wprowadziła Kapela – Przemyskie Niedźwiadki, oraz Kapela Fidelis.
Do późnych godzin wieczornych mieszkańcy i pracownicy Domów tańczyli , bawili się przy muzyce , a czas uprzyjemniały uczestnikom smakowite posiłki przygotowane przed pracowników Domu w Huwnikach oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Fredropolu., z którego Panie wystąpiły w  pięknych strojach ludowych.
Nie mogło obyć się bez sukcesów sportowych: Pan Zygmunt z Filii zdobył drugie miejsce w konkurencji „Rzut woreczkami z piaskiem”, a cała nasza drużyna zajęła I miejsce i zdobyła złoty medal w konkurencji „Budowanie muru z drewna”. Pełni dobrych wspomnień wracaliśmy do naszych Domów po drodze wstępując jeszcze do pięknej Kalwarii Pacławskiej.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019