Przejdź do treści

„Noworoczne kolędowanie”

Mieszkańcy naszego Domu bardzo lubią spotkania kolędowe. Mają wtedy okazję śpiewać nie tylko znane kolędy i pastorałki, lecz również nauczyć się nowych. W tym roku odbyło się wiele takich spotkań. Na początku stycznia DPS w Babicy odwiedził zespół ludowy „Barwy Jesieni” ze Strzyżowa. Członkowie tego utalentowanego zespołu pięknie zaśpiewali różne kolędy i pastorałki przy akompaniamencie akordeonu i skrzypiec. Mamy nadzieję że odwiedzą nas również w przyszłym roku.

Każdego roku goszczą w naszym Domu w Babicy oraz na Filii w Pstrągowej Woli dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi pod opieką Pani Grażyny Nowak. Tym razem dzieci zaprezentowały „Jasełka”. Najbardziej podobały się nam role uroczych diabełków, które rozbawiły wszystkich krążąc z widłami po widowni. Po „Jasełkach” wszyscy mieli okazję zaśpiewać kolędy, pobawić się w różne zabawy integracyjne oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie z młodymi aktorami.

Pod koniec stycznia przyjechali do naszego Domu długo oczekiwani muzycy z WDK w Rzeszowie. Zespół wystąpił w składzie: kontrabas, akordeon oraz skrzypce. Muzycy wykonali wiele kolęd, pastorałek, a także zimowych piosenek. Można powiedzieć że Nowy 2016 rok rozpoczęliśmy śpiewająco i w dobrych humorach.

Napisz do nas
Skip to content