Uroczystość Bożego Ciała w Domu Pomocy Społecznej w Babicy

31 maja 2016

26 maj 2016 roku na długo pozostanie w pamięci mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Babicy.

Kilka dni wcześniej pracownicy domu pomocy przed budynkiem ustawili konstrukcję, która po dopełnieniu dekoracjami, kwiatami, ołtarzem i przenośnym tabernakulum utworzyły zewnętrzną dworską kaplicę. Przed nią tłumnie 26 maja 2016 zgromadzili się parafianie ze wsi Babica, wśród których obecny był Sekretarz Powiatu Strzyżowskiego Pan Jacek Boho, by razem                                           z mieszkańcami i pracownikami domu pomocy uczestniczyć w Eucharystii.

O godzinie 9.00 rozpoczęła się Msza Święta koncelebrowana przez księdza proboszcza parafii Babica Krzysztofa Nogaja i emerytowanego księdza Antoniego Domino.

Muzyka organów, śpiew ludzi, szum wiekowych drzew, śpiew ptaków, piękna słoneczna pogoda – to wszystko nadało blasku i odświętnego klimatu tej pięknej uroczystości.

Po zakończeniu Mszy Świętej wierni udali się w procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy.

Przez park przy domu pomocy w którym był pierwszy ołtarz procesja doszła do drogi wojewódzkiej w kierunku Rzeszowa, by modlić się przy następnych 3 ołtarzach.

Dla wszystkich mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Babicy był to dzień szczególnej więzi z Parafią p.w. Dobrego Pasterza w Babicy.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019