„Chwalcie łąki umajone” w Domu Pomocy Społecznej w Babicy

2 czerwca 2017

     W zabytkowym parku DPS w Babicy znajduje się figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Na urządzonym przez ówczesnego właściciela dworu Joachima Jarachowskiego i jego żony Marii jeziorku z wysepką dn. 04.03.1917 r. postawiono tą figurę jako wotum wdzięczności za narodziny pierwszego dziecka – córki Ireny.

     Społeczność domu pomocy postanowiła uczcić stulecie figury. Nasze zaproszenie przyjął Jego Ekscelencja ksiądz biskup Kazimierz Górny i pod jego przewodnictwem w dn. 25.05.2017 r. została odprawiona w kaplicy domu pomocy Msza Św. W koncelebrze uczestniczył ks. dziekan Antoni Kocoł i ks. proboszcz Krzysztof Nogaj. Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy uroczystości udali się drogą przez park do figury. Wędrując śpiewano pieśni Maryjne. Pieśnią przewodnią były wszystkie zwrotki starej polskiej pieśni kościelnej „Chwalcie łąki umajone”. Przy wtórze śpiewu ptaków przy figurze odmówiona została Litania Loretańska i Pod Twoją obronę.

     Uroczystość zakończył poczęstunek w domu pomocy.

     Wszystkim gościom, wśród których był Pan Dyrektor PCPR Marcin Gąsior, reprezentujący władze Powiatu Strzyżowskiego, emerytom jak i mieszkańcom, pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Babicy za tak liczny udział podziękowała Pani Dyrektor DPS w Babicy Maria Mańko.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019