Pielgrzymka do Częstochowy

22 września 2017

Mieszkańcy naszego Domu od dawna planowali pielgrzymkę do Częstochowy, aby się pomodlić przed łaskami słynącym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, który znajduje się w Klasztorze OO. Paulinów na Jasnej Górze.

W tym roku w maju minęła 15. rocznica nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszym Domu. W związku z tym oraz 300-setną rocznicą koronacji Obrazu M.B. Częstochowskiej na pielgrzymkę wybraliśmy się 5. września bieżącego roku.

Towarzyszył na Ksiądz Kapelan Krzysztof Nogaj, z którym podczas podróży odmówiliśmy modlitwę różańcową oraz śpiewaliśmy pieśni Maryjne, aby jak najlepiej uczestniczyć w pielgrzymce.

w Klasztorze Ojców Paulinów braliśmy udział we Mszy Św. także w intencji Mieszkańców i Pracowników naszego Domu. Mieliśmy także możliwość, powierzenia się opiece Jasnogórskiej Pani, obejrzenia zabytkowych obrazów, figurek oraz innych elementów, będących bogatym wystrojem klasztoru.

Mimo deszczowej pogody, po rozgrzewającym obiedzie, udaliśmy się do Kościoła Św. Barbary, obok którego znajduje się źródełko z uważaną za cudowną wodę źródlaną. Zmęczeni ale pełni zapału udaliśmy się także do sklepów z pamiątkami.

Droga powrotna minęła nam w radosnej atmosferze, pełnej śmiechu śpiewu i ciekawych historii.

Po uroczystej Mszy Świętej z okazji Święta Narodzenia Najświętszej Marii Panny ks. Kapelan Krzysztof Nogaj powierzył nas w modlitwie opiece Matki Bożej oraz poświęcił zakupione w Częstochowie obrazy, różańce, medaliki i krzyżyki.

Mimo że po podróży byliśmy zmęczeni, bardzo miło wspominamy pielgrzymkę pełną podniosłej atmosfery oraz niezapomnianych przygód.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019