Przejdź do treści

Impreza – I PIKNIK RODZINNY

W niedzielę 10.09. w naszym Domu zorganizowaliśmy I Piknik Rodzinny, na który zostali zaproszeni nasi Mieszkańcy, członkowie Ich rodzin oraz pracownicy.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała nam przez cały tydzień, a więc, bez przeszkód, mogliśmy zaangażować się w przygotowania do imprezy (koszenie trawy, plewienie ogródków, zamiatanie, rozłożenie i umycie namiotu, stołów, krzeseł, ławek, a także ozdobienie terenu pikniku balonami i kwiatami itp.).

Pani Dyrektor już w bramie witała zaproszonych gości.

I Piknik Rodzinny rozpoczął się Uroczystą Mszą Świętą, odprawioną przez Księdza Kanonika Antoniego Domino oraz przemówieniem Pani Dyrektor.

Następnie wszyscy mieli możliwość obejrzeć prezentację multimedialną z 20.lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Babicy z Filią w Pstrągowej Woli.

Po prezentacji wszyscy udali się na obiad, po którym nasi utalentowani Artyści P. Sebastian i P. Tomasz zaprezentowali krótki skecz p.t. „Wróżbita” oraz piosenkę Bohdana Smolenia i Krzysztofa Krawczyka p.t. „Dziewczyny, które mam na myśli” („Recydywiści”).

Występ artystyczny wszystkich wprawił w doskonały nastrój, zachęcając do wzięcia udziału w zabawach, śpiewaniu piosenek oraz tańcach.

Zaproszeni goście byli zachwyceni daniami, które znajdowały się na „szwedzkim stole”.

Najbardziej smakowały wszystkim barszcz z grzybami, sałatka grecka, bigos, proziaki i domowej roboty smalec, chociaż kawa ☕ i słodkie wypieki również cieszyły się ogromną popularnością.

Nasze Panie Kucharki swoimi talentami w gotowaniu i pieczeniu przewyższają uczestników programów kulinarnych.

Kiełbaski z grilla, pieczone z wielkim poświęceniem przez naszego Pracownika Socjalnego, również cieszyły się powodzeniem.

Mieszkańcy chętnie pozowali do zdjęć z członkami swoich rodzin, a także oprowadzali Ich po terenie Domu, spacerując alejkami parku.

Dzieciom bardzo spodobały się nasze zwierzątka: piesek Rambo i kotka Tosia.

Cieszymy się, że zarówno zaproszeni Goście, jak i nasi Panowie byli tak bardzo zadowoleni z imprezy, że nadal ją wspominają z szerokimi uśmiechami na twarzach.

Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się na Pikniku Rodzinnym

Napisz do nas
Skip to content