Przejdź do treści

Akcja sadzenia drzew i krzewów miododajnych

W sobotę 28 października 2023 r. mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Babicy z Filią w Pstrągowej Woli wspólnymi siłami przygotowali miejsce i posadzili sześć krzewów miododajnych (3 krzewy świdośliwy i 3 krzewy derenia białego).

Akcja sadzenia krzewów realizowana była w ramach zadania pn.: „Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim” realizowanego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego z terenu naszego województwa.

Głównym celem zadania jest sadzenie drzew i krzewów miododajnych, które ma przyczynić się do ochrony bioróżnorodności i poprawy stanu środowiska naturalnego w województwie podkarpackim. Dodatkowym celem zadania jest wzrost pożytków dla pszczół i innych owadów zapylających.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy w ten symboliczny sposób włączyć się do tej pożytecznej akcji. Mamy nadzieję, że już za dwa lata będziemy mogli skosztować owoców z krzewów i dzięki naszym działaniom uratujemy cenne gatunki pszczół i innych owadów zapylających.

Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Strzyżowie za przekazane krzewy.

Napisz do nas
Skip to content