„Karpacka Troja”

28 września 2011

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Babicy i Filii w Pstrągowej Woli słoneczne lato postanowili pożegnać wycieczką do Trzcinicy. W tej malowniczej miejscowości znajduje się skansen archeologiczny o nazwie „Karpacka Troja”, który zwiedzaliśmy 27.09.2011r.
Mieszkańcy byli bardzo zainteresowani wałami obronnymi oraz opowieściami przewodniczki na temat życia Otomanów – Fuzesabonów, którzy pojawili się w 1600 r. p.n.e. i byli jedną z najbardziej rozwiniętych cywilizacyjnie kultur Kotliny Karpackiej, znaną z potężnych osad obronnych, metalurgii brązu i kontaktów ze światem śródziemnomorskim.
Zwiedzanie chat, w których mieszkali Prasłowianie, oglądanie eksponatów w muzeum, a także filmu poświęconego pracom archeologicznym oraz rekonstrukcji dawnych wydarzeń dostarczyło nam wszystkim wiele satysfakcji. Natomiast wspinaczka po schodach była sprawdzianem dla naszych kondycji i możliwości.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy na Cmentarz Ofiar Terroru Hitlerowskiego 1939 – 1944 w Warzycach, gdzie jest pochowanych około 5000 osób.
Pan Terapeuta w bardzo ciekawy i pobudzający wyobraźnię sposób opowiedział wszystkim jedną z legend o tajemniczym warzyckim lesie.
Dla Mieszkańców naszego Domu atrakcyjnym przeżyciem były również zakupy w sklepie samoobsługowym, po których zakończyliśmy tą pełną wrażeń wycieczkę.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019