V Święto Osób Niepełnosprawnych „Razem Piękniej”

28 listopada 2011

W dniu 24.11.2011r. członkowie grupy teatralno-wokalnej naszego Domu pojechali zaprezentować swoją twórczość na V Święcie Osób Niepełnosprawnych „Razem piękniej” do WDK w Rzeszowie. Pani Krysia Białas i panowie: Tadeusz Stopa, Tadeusz Stachowicz, Jerzy Jakson oraz Andrzej Warchoł zaśpiewali piosenki szantowe: „Trzecia miłość – żagle”, „Gdzie ta keja”, „Morskie opowieści”, oraz „Przechyły”.
„Marynarzom” akompaniował na gitarze terapeuta Łukasz Pająk. Widowni występ bardzo się podobał. „Marynarze” zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Występy reprezentantów innych Domów były bardzo ciekawe i zabawne.
W przerwie występów artystycznych została zaprezentowana wystawa prac
uczestników WTZ przy ul. Załęskiej.
Po występach artystycznych, reprezentacja naszego Domu udała się na „Zabawę Andrzejkową” do Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Załęskiej, gdzie wszyscy zaproszeni goście zjedli obiad. Natomiast w budynku WTZ pracownicy zaprezentowali pantomimę o Afryce. Tam też odbyła się zabawa taneczna. Orkiestra spełniała życzenia zaproszonych gości. Mieszkańcy naszego Domu najchętniej tańczyli poleczki. „Murzynki” z przedstawienia przez cały czas umilały zabawę gościom. Panom podobały się dekoracje, przy których chętnie się fotografowali. Mieszkanka Filii w Pstrągowej Woli Krysia nie miała czasu na odpoczynek, ponieważ przez cały czas tańczyła. Zmęczeni Mieszkańcy wrócili do domu, bogatsi o nowe wrażenia. Tradycyjnie pan Tadeusz Stopa przyniósł dla swoich kolegów placki z zabawy, pokazując w ten sposób swoje dobre serce.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasz Dom również otrzyma zaproszenie na tak wspaniale zorganizowaną „Zabawę Andrzejkową”.

Prace terapii

Prace terapii 2016

Prace Mieszkańców

Galeria zdjęć domu

„Rośnie, jak na drożdżach” 2019

Sobótki na Filii 2019