Przejdź do treści

Wigilia

Tegoroczna wieczerza wigilijna w Babicy i w budynku Filii odbyła się wyjątkowo 23 grudnia. Przebiegała w uroczystej atmosferze. Wszyscy byli bardzo życzliwi wobec siebie. Łamiąc się opłatkiem, składali sobie najpiękniejsze życzenia.
W budynku Filii Wigilia rozpoczęła się o godzinie 11.30. Oprócz Mieszkańców i personelu Filii, wzięli w niej udział również: p. Dyrektor M. Mańko, Ks. J. Trzeciak, Ks. T. Niziołek, p. Kierownik M. Moskwa, oraz Mieszkaniec budynku w Babicy p. A. Warchoł.
Do Babicy na godz. 13.30 przybyli zaproszeni goście oraz wszyscy Mieszkańcy i personel obecny w tym dniu w pracy. Uroczystą wigilię rozpoczęła Pani Dyrektor witając p. Starostę R. Godka, p.Sekretarza J. Boho, p. Przewodniczącego Rady Powiatu M. Jurzystę, p. Dyrektor PCPR B. Szczygielską, p. Radnego M. Złotka. Powitała również księży proboszczów: T. Niziołak z Nowej Wsi i J. Trzeciaka z Babicy – naszego kapelana, p. Kierownika M. Moskwę, p. Księgową M. Kuśnierz, oraz mamę Mieszkańca, pozostały personel i wszystkich Mieszkańców.
Następnie fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa odczytał Mieszkaniec p. A. Świątek.
Życzenia dla wszystkich obecnych złożyli goście, p. Dyrektor oraz p. A. Sęk – przewodniczący Rady Mieszkańców. Ksiądz Trzeciak poświęcił i rozdał opłatki, którymi połamali się uczestnicy Wigili i zasiedli do obiadu. Kuchnia zaserwowała tradycyjnie 12 potraw, wśród których nie zabrakło barszczu z grzybami, ryb, kasz i kapusty z grochem oraz pierogów z różnego rodzaju farszem.
Po posiłku zaśpiewano kolędy znane i nowe, których Mieszkańcy uczyli się przez cały Adwent wraz z terapeutami. W dobrych nastrojach opuszczaliśmy jadalnię, życząc sobie radosnych świąt.
Wigilijny wieczór jest szczególnym czasem dla Mieszkańców i pracowników naszego Domu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nikogo nie zabraknie przy świątecznym stole.

Napisz do nas
Skip to content