Przejdź do treści

Wizytacja Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego

  10 maja 2012 w naszym Domu w Babicy miało miejsce uroczyste wydarzenie. O godzinie 14:00 odwiedził nas J.E. Ksiądz Biskup Edward Białogłowski. Ksiądz Biskup wizytował parafię Dobrego Pasterza w Babicy, w której posługę Proboszcza podejmuje nasz Kapelan ksiądz Józef Trzeciak.
  Mieszkańcy bardzo cieszyli się na to spotkanie, dlatego też chcieli się do niego dobrze przygotować. W środę- dzień przed wizytą Księdza Biskupa była możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi świętej, po której odbyło się nabożeństwo majowe. Duchowe przygotowania szły w parze z przygotowaniem obejścia Domu, by godnie przyjąć Księdza Biskupa.
  Tuż po godzinie 14:00 pod nasz Dom zajechał długo oczekiwany Gość, którego przywitała niezastąpiona Pani Kierowniczka działu rehabilitacyjnego-terapeutyczno-opiekuńczego Zofia Nieroda. Następnie Mieszkańcy zgromadzeni w Kaplicy przywitali Księdza Biskupa pieśnią „Witamy Cię ALLELUJA”, którą wykonali przy akompaniamencie gitary Pana terapeuty Łukasza Pająka i dźwiękach akordeonu Pana Tomasza Tęczara. Potem przyszła kolej na ciepłe powitanie następcy świętego Piotra na ziemi przez Mieszkańca Pana Tadeusza Stopę, który wyraził wdzięczność i radość za przybycie Gościa. W imieniu Pani Dyrektor Marii Mańko, która z powodów zdrowotnych nie mogła być z nami Księdza Biskupa przywitali też pracownicy naszego Domu pani pokojowa Zofia Górka, pani pielęgniarka Elżbieta Tobiasz ,oraz pan terapeuta Jan Ślączka. W krótkich słowach opisali nasz Dom jako miejsce gdzie chorzy Panowie starają się godnie żyć i nieść krzyż swojego cierpienia, oraz poprosili Księdza Biskupa o towarzyszenie Nabożeństwu Majowemu.
  Nabożeństwo poprowadził Dziekan Dekanatu Czudeckiego – proboszcz Parafii Św. Trójcy w Czudcu ks. Antoni Kocoł. Po Nabożeństwie nasi Mieszkańcy pan Adam Świątek, Tomasz Tęczar, Leszek Karandys, Sebastian Brzewski odczytali modlitwy w intencji naszej wspólnoty, przygotowane wspólnie z terapeutkami Panią Agatą Mikuszewską i Jadwigą Gnot. Modlitwy były dopełniane pieśniami maryjnymi, opracowanymi prze Pana terapeutę Łukasza Pająka. Uroczyste błogosławieństwo Księdza Biskupa było zwieńczeniem spotkania z naszą wspólnotą. By Ksiądz Biskup zachował w sercu pamięć o naszym Domu został obdarowany pięknym koszem kwiatów, przygotowanym pod okiem terapeutek przez Mieszkańców. Kwiaty wręczał pan Józef Wojtowicz, Andrzej Warchoł.
  Na pamiątkę wizyty Mieszkańcy dostali pamiątkowe obrazki. Ksiądz Biskup zatrzymał się też na chwilę w naszym pięknym parku, w którym Mieszkańcy i Pracownicy mogli swobodnie porozmawiać z naszym Gościem. Uczestnicy spotkania, , podkreślali jego specyficzną atmosferę pełną radości, ciepła i wzajemnej życzliwości.,oraz to, że ta wizyta długo zostanie w ich pamięci.

  Napisz do nas
  Skip to content