Przejdź do treści

Światowy Dzień Chorego 2013

Dnia 11 lutego na całym świecie obchodzony jest światowy Dzień Chorego.
Każdego roku Mieszkańcy naszego domu obchodzą go bardzo uroczyście.
W tym roku te wyjątkowe obchody rozpoczęły się Mszą Św. odprawioną przez
Ks. Prałata Józefa Trzeciaka, który w piękny sposób przybliżył Mieszkańcom i zaproszonym gościom sens choroby i cierpienia.
Zaraz po Mszy Św. Mieszkańcy oraz reprezentanci Środowiskowych Domów Samopomocy w Strzyżowie i w Nowej Wsi zostali zaproszeni na poczęstunek, a także obejrzeli przedstawienie pt. „Godzina duchów”.
Wszystkim bardzo podobała się gra aktorska członków grupy teatralnej.: Tadeusza Stopy, Henryka Pieńkowskiego, Sebastiana Brzewskiego, Krzysztofa Naklickiego, Tadeusza Stachowicza, Krystyny Białas, oraz Andrzeja Bystryka. Zaproszeni goście byli zachwyceni nie tylko występem, ale także scenoghrfią i przerażającymi kostiumami duchów.
Po tak miłym rozpoczęciu dnia wszyscy udali się do głównego holu gdzie odbyły się konkursy oraz zabawa taneczna. Terapeuci popropwadzili lubiany przez wszystkich konkurs karaoke, oraz zaprosili wszystkich do nauki tańca przy dźwiękach piosenki „Gangnam style”.
W tańcu bardzo chętnie uczestniczyli również: Pani Kierownik ŚDS w Strzyżowie Alicja Kielar, Pani Dyrektor DPS w Babicy Maria Mańko oraz Ks. Prałat Józef Trzeciak. Później rozpoczęła się zabawa taneczna.
Każdy z gości odjechał nie tylko z uśmiechem na ustach, ale także z aniołkiem na szczęście, wykonanym przez Mieszkańców DPS w Babicy. Nie możemy się doczekać kolejnej tak wspaniałej i wesołej imprezy, po której zostały cudowne wspomnienia.

Napisz do nas
Skip to content