Przejdź do treści

Wizytacja kanoniczna

Dzisiejszego poranka mieliśmy przyjemność gościć w naszym Domu Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego, który do Parafii Babica przybył z wizytą kanoniczną.

Pani Dyrektor i Pan Józef w imieniu pracowników i mieszkańców serdecznie przywitali delegację Księży: Księdza Biskupa Edwarda, Księdza Dziekana Artura Grzędę oraz Księdza Proboszcza Krzysztofa Nogaja, który powiedział kilka słów o naszej Wspólnocie oraz celebrował Mszę Świętą.

Ksiądz Biskup Edward wygłosił piękną Homilię, w której odwołał się przede wszystkim do okresu Wielkiego Postu, zachęcając wszystkich, aby cierpliwie i wytrwale nieśli krzyże dnia codziennego, naśladując Pana Jezusa.Mieszkańcy naszego Domu również włączyli się w Liturgię Słowa: Pierwsze Czytanie przeczytał Pan Adam, natomiast Psalm zaśpiewał Pan Piotr, a wszystkie pieśni rozpoczynał Pan Tomasz, przy akompaniamencie keyboardu.

Po celebracji Liturgii, członkowie grupy teatralno-wokalnej „Ryzykanci” zaprezentowali poruszające przedstawienie p.t. „Bezdomny”, po którym wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.

Ksiądz Biskup Edward, wpisując się w Kronice naszego Domu, wyraził „głęboką wdzięczność całej Wspólnocie tego Domu, która wybiera „życie i szczęście” z Księgi Powtórzonego Prawa” oraz pobłogosławił nam wszystkim.

Pani Dyrektor oraz delegacja Mieszkańców podziękowali Kapłanom za wizytę, obdarzając Ich pamiątkowymi obrazkami, wykonanymi w ramach zajęć arteterapii.

Mamy nadzieję, że wizyta Księdza Biskupa Edwarda, przyczyni się do owocnego przeżywania okresu Wielkiego Postu w naszym Domu.

Napisz do nas
Skip to content