Przejdź do treści

Wielkanoc 2012

    Mieszkańcy naszego Domu, jak co roku, nie mogli się doczekać uroczystych obchodów świąt Wielkanocnych. Bardzo ważne jest dla Nich pobożne przeżywanie Wielkiego Postu, dlatego w każdy piątek z pomocą terapeutów odprawiali Drogę Krzyżową, a w niedzielę uczestniczyli we Mszy Św. i Gorzkich Żalach. Ponadto pięknie śpiewali pieśni wielkopostne m.in. „Golgoto”, „Rozpięty na ramionach”, „Getsemani”, „Mój Mistrzu”i „Powiedz ludziom, że kocham Ich”, przy akompaniamencie gitary i akordeonu, na którym grał pan Tomasz Tęczar.

    W dniach 19. – 21.03. w naszym Domu odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, prowadzone przez Misjonarza Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W trakcie rekolekcji Mieszkańcy mieli możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej oraz nauczenia się hymnu Sanktuarium pt. „Podaj mi swoją dłoń”, który bardzo się wszystkim spodobał.

    W Wielkim Tygodniu wszyscy przygotowywali ozdoby wielkanocne do każdego pokoju, do wszystkich biur i na stół wielkanocny, na którym w Wielką Sobotę pracownicy kuchni rozłożyli pokarmy do poświęcenia. Nie zabrakło na nim jaj, chleba, kiełbasy, wędlin, chrzanu, owoców, octu, pieprzu, soli, baranka, a nawet czekoladowych zajączków i pisanek. Niektórzy Mieszkańcy dodatkowo przygotowali wyżej wymienione potrawy w swoich własnych koszyczkach. Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę do Świetlicy Domu przyjechała Pani Dyrektor Maria Mańko, aby uczestniczyć w uroczystym poświęceniu pokarmu i modlitwie. W tym roku Mieszkańcom towarzyszyła również Pani Kierownik Zofia Nieroda. Proboszcz parafii Babica – ks. Józef Trzeciak poświęcił zgromadzone produkty spożywcze i pobłogosławił wszystkich zebranych. Wszyscy złożyli sobie serdeczne życzenia, a następnie zrobili pamiątkowe fotografie przy stole wielkanocnym.

    Napisz do nas
    Skip to content