Przejdź do treści

Wizyta księdza biskupa Jana Wątroby

  W dniach 7.02.2017 i 12.02.2017 Dom Pomocy Społecznej w Babicy i Fili w Pstrągowej Woli odwiedził wyjątkowy gość. Był nim ordynariusz naszej diecezji – ksiądz biskup Jan Wątroba. Przybył on w ramach wizytacji kanonicznej parafii Babicy i parafii Nowa Wieś. Wraz z księdzem biskupem do naszych jednostek przybyli: ksiądz dziekan Antoni Kocoł, sekretarz księdza biskupa ksiądz Łukasz Hendzel i proboszczowie parafii w Babicy ksiądz Krzysztof Nogaj i w Nowej Wsi ksiądz Tadeusz Niziołek.

  Dodatkowo do Domu Pomocy w Babicy przybył wice-dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ksiądz prałat Władysław Jagustyn.

  Po uroczystym powitaniu księdza biskupa i księży przez Panią Dyrektor Marię Mańko, delegacje pracowników i mieszkańców wręczyły wiązki kwiatów i została odprawiona Msza Św., której przewodniczył ksiądz biskup Jan Wątroba. W koncelebrze uczestniczył również ksiądz prałat Władysław Jagustyn. Tą Mszą Św. zostały rozpoczęte obchody 25. Światowego Dnia Chorego w Diecezji Rzeszowskiej.

  Po Mszy Św. i błogosławieństwie udzielonym przez księdza biskupa odbyło się spotkanie z mieszkańcami i pracownikami. Czcigodni Goście i pozostali uczestnicy spotkania obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez grupę teatralno-wokalną „Ryzykanci”, której członkami są mieszkańcy domu pomocy. Głębokie przesłanie przedstawienia pt. „Opowieść o dobrym pasterzu” wywarło na wszystkich, a szczególnie na księdzu biskupie, wielkie wrażenie i wzruszenie.

  Powtórne spotkanie Jego Ekscelencji księdza biskupa Jana Wątroby z pozostałą częścią naszej społeczności miało miejsce na Filii DPS Babica w Pstrągowej Woli 12.02.2017 r.. Było to krótkie, ale bardzo serdeczne i ciepłe spotkanie, w czasie którego panie i panowie, mieszkający na Filii, przedstawili spektakl pt. „Jałmużna”. Przy błogosławieństwie, udzielonym przez czcigodnego Gościa, wielu miało w oczach łzy wzruszenia.

  Obydwie te uroczystości na długo zapadną w pamięć i serca, zarówno mieszkańcom jak i pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Babicy i Filii w Pstrągowej Woli.

  Napisz do nas
  Skip to content